Az Adria Airways-t, Szlovénia nemzeti légitársaságát 1961-ben alapították. Airbus és Bombardier alkotta, 10 repülőgépből álló flottájával 22 menetrend szerinti célállomásra repül Európa szerte.
Az 1987-ben létrehozott Aegean Airlines a legnagyobb görög légitársaság mind szállított utasok, mind a célállomások számát és a flotta méretét tekintve. 2010-től a Star Alliance megbecsült tagja.
Az Aeroflot légitársaság a világ egyik legpatinásabb légitársasága, 1923-ban alapították. Oroszország nemzeti légitársasága, 51%-ban állami tulajdonú, 30.000 alkalmazottal.
A buenos aires-i székhelyű Aerolineas Argentinas Argentína legnagyobb és Dél-Amerika egyik legnagyobb légitársasága, egyben az ország nemzeti légitársasága.
Az Aeromexico Mexikó nemzeti légitársasága mexikóvárosi központtal, jogelődje 1934-ben hozta létre a céget. 56 úticélra üzemeltet menetrendszerinti járatot.
Az 1979-ben alapított Air Berlin Németország második, utasforgalomban Európa hatodik legnagyobb légitársasága, a OneWorld légiszövetség tagja.
Az 1936-os alapítású, torontói központú Air Canada Kanada nemzeti légitársasága. Öt éve egyfolytában besöpri az Észak-Amerika legjobbjának járó kitüntetést.
Az Air China, a "Főnixmadár", Kína nemzeti légitársasága. 1988-ban jött létre, és többek között a hivatalos állami személyek utaztatójaként fő bázisa Pekingre esett.
Az Air Europa a harmadik legnagyobb spanyol légitársaság (utasszámot tekintve, 9 millió fővel a második), mallorcai székhellyel, ám bázisa Madridban van.
Az Air France 1933-ban alakult meg 5 cég összeolvadásával és mára a világ egyik legnagyobb, legismertebb légitársasága. A SkyTeam légi-szövetség egyik alapító tagja.
Az Air India ugyan az ország nemzeti légitársasága, de bármily meglepő, forgalmát tekintve csak harmadik az IndiGo és a Jet Airways mögött.
Az 1940-ben létesített Air New Zealand nemzeti légitársaság 25 belföldi célállomásra szállít utasokat, 15 országban további 26 nemzetközi desztinációra repül.
A római székhelyű Alitalia (Olaszország szárnyai) a világ 19. legnagyobb légitársasága. Olaszország nemzeti szolgáltatója, 2001 óta a SkyTeam szövetség tagja.
A tokiói székhelyű All Nippon Airways Japán legnagyobb belföldi légitársasága és a Japan Airlines után az ország második legnagyobb nemzetközi légi fuvarozója.
American Airlines 1920-ban jött létre több független légitársaság szövetségeként. A Oneworld légi társulás alapítója és tagja 1999 óta.
Az 1988-ban alapított Asiana Airlines a Korean Air mellett Dél-Korea másik nagy légitársasága, székhelye Szöulban található. A Star Alliance szövetség tagja.
Az 1957-ben alapított Austrian Airlines a sógorok nemzeti légitársasága, a Lufthansa leányvállalata, a Star Alliance tagja. Székhelye Bécs-Schwechat nemzetközi repülőterén található.
Az 1919 óta működő Avianca Kolumbia nemzeti légitársasága, székhelye ennél fogva Bogota. A KLM mögött a világ második legrégebbi, ma is működő légitársasága.
Flottaméretét, nemzetközi utasforgalmát és nemzetközi desztinációit tekintve az Egyesült Királyságban első, utasforgalmát tekintve pedig a második legnagyobb légitársaság az EasyJet után.
A 2006 novemberében alakult Brussels Airlines Belgium nemzeti légitársasága. Világszerte több, mint 110 városba indít járatokat Brüsszelből, elsősorban Európa és Afrika nagyvárosaiba repül 46 géppel.
2003-ban, 2005-ben, 2006-ban és 2014-ben elnyerte a Világ Legjobb Légitársasága címet, több alkalommal, mint bármelyik másik légitársaság.
Az 1959-ben alapított, tajpeji székhelyű China Airlines Tajvan legnagyobb légitársasága és egyben nemzeti légitársasága. 2011 óta a SkyTeam légiszövetség hivatalos tagja.
A Sanghajban bejegyzett China Eastern Airlines a három meghatározó kínai légitársaság egyike. 1988-ban alapították, 2011 óta a SkyTeam szövetség tagja.
Talán Magyarországon kevésbé cseng ismerten a neve, de ettől még utasszámot illetően a világ harmadik (2014-ben 100 millió utas!) és Ázsia legnagyobb légitársasága.
A Copa Airlines Panama nemzeti légitársasága, 1947-ben alapították. Észak-, Közép- és Dél-Amerika, valamint a karib térség területén erős.
Az 1989-es születésű Croatia Airlines Horvátország állami tulajdonú, nemzeti légitársasága. Székhelye és fő bázispontja Zágráb.
A CSA Czech Airlines jelentős múltra visszatekintő légitársaság, 1923-ban alapították. Csehország nemzeti légitársasága prágai központtal.
Az atlantai székhelyű, 1924-es évjáratú Delta Air Lines az Egyesült Államok egyik meghatározó légitársasága, a még működő hatodik legidősebb légi szolgáltató.
Az 1995-ben alakult EasyJet egy Luton központú angol diszkont (fapados) légitársaság, 156 és 180 férőhelyes A319-as és A320-as gépekkel repülnek Európa-szerte.
Az 1932-ben, a világon hetedikként alapított EgyptAir Egyiptom nemzeti légitársasága, székhelye természetesen a félelmetes méretű Kairó.
Az 1985-ben éltrejött Emirates légitársaság az Egyesült Arab Emírségekben található Dubaj hivatalos nemzetközi légitársasága, a Közel-Kelet legnagyobb légi cége.
Az állami tulajdonú Ethiopian Airlines 1945-ben kezdte meg működését. Mára 83 nemzetközi és 20 belföldi járatot üzemeltet, Afrikán belül a legtöbb viszonylattal rendelkezik.
A 2003-ban alapított, Abu Dhabi központú Etihad Airways a rendkívül agresszív terjeszkedési politikájú arab légitársaságok egyike.
Az EVA Air a China Airlines-hoz hasonlóan egy tajpeji központú, tajvani légitársaság. Relatíve friss cég, 1989-ben alapították.
A Mikulás „hivatalos szállítója”, az 1923-as születésű Finnair északi rokonaink nemzeti légitársasága és a világ ötödik legrégebbi, még müködő légi vállalkozása.
A 1949-es évjáratú Garuda Indonézia nemzeti légitársasága és a 17.000 szigetből álló archipelágó elsőszámú kiszolgálója.
A kínai Hainan Airlines 1989-ban kelt versenyre konkurenseivel, és átfogó szolgáltatásai miatt már 6 központtal működik (Peking, Xian, Taiyuan, Ürümcsi, Guangzhou és Dalian).
Iberia, Spanyolország elsőszámú légitársasága, 1929 óta áll az utasok szolgálatában – kisebb-nagyobb, történelem kierőszakolta kihagyásokkal.
Az 1951- ben alapított, tokiói székhelyű Japan Airlines (JAL) Japán nemzeti légitársasága és Ázsia legnagyobb légi fuvarozója. A légitársaság a Oneworld légi szövetség tagja.
Az 1977-ben alakult, Nairobi központtal működő Kenya Airways Kenya nemzeti légitársasága, Afrika negyedik legnagyobb légi szállítója.
A KLM Hollandia nemzeti és a világ egyik legismertebb légitársasága, 1919-ben alapították. Ez a légitársaság a legrégebbi, ami a mai napig eredeti nevével üzemel.
A Korean Air Lines Dél-Korea nemzeti légitársasága és a terület legnagyobb szolgáltatója mind flottaméret, mind járatszám és célállomások tekintetében.
A chilei LAN Airlines a LATAM Airlines csoport tagja, amely 2012-ben a LAN és a TAM légitársaságok egyesülésével jött létre, még ha külön név és logo alatt üzemelnek továbbra is.
Az 1929-ban alapított LOT Lengyel Légitársaság Lengyelország nemzeti légitársasága, egyike a világ legrégebbi légitársaságainak. A légitársaság a Star Alliance légiszövetség tagja.
Az 1953-ban alapított Lufthansa a világ egyik legnagyobb légitársasága, Németország nemzeti légi szolgáltatója. Bázisrepülőtere a kiváló frankfurti légikikötő.
A Malaysia Airlines egyike a kevés ötcsillagos légitársaságnak, az ezredforduló óta hét alkalommal a Legjobb Fedélzeti Kiszolgáló Személyzet díj kitüntetettje.
A Magyarországon aligha ismert Middle East Airlines Libanon nemzeti légitársasága. Ázsiában, Európába és Afrikába üzemeltet járatokat.
A Norwegian Air Shuttle utasszám alapján Európa harmadik legnagyobb fapados cége, összetett vonatkozásban pedig a kontinens kilencedik legnagyobb légitársasága.
1920-ból datálódik, így a világ harmadik legpatinásabb légitársasága a manapság komoly nehézségekkel küzdő, ausztráliai Qantas.
A dohai központú Qatar Airways Katar nemzeti légitársasága, 1993-ban alapították, tehát a friss közel-keleti súlypont-eltolódás tevékeny részese.
A Royal Jordanian Airlines Jordánia nemzeti légitársasága, megalapítása az 1963-as évre tehető.
Az 1985-ös születésű, ír központú Ryanair a világ egyik legnagyobb fapados légitársasága. 302 repülőgépet üzemeltet 189 célállomásra.
A novoszibirszki központú S7 Airlines belföldi forgalmat tekintve Oroszország egyik legnagyobb légitársasága.
A Scandinavian Airlines (SAS) a legnagyobb légitársaság Skandináviában, az utazók mintegy 30%-át szállítja Dániában, Svédországban és Norvégiában.
A 1947-ben alapított Singapore Airlines a világ legjobb repülőteréről, a Changiról üzemelő szingapúri légitársaság.
A South African Airways 1934 óta szállít utasokat, a magyar piacon 1998-tól van jelen. Az afrikai kontinens egyik vezető légitársasága, számos alkalommal nyerte el a “Legjobb Afrikai Légitársaság” címet.
A Swiss International, Svájc nemzeti légitársasága a Swissair 2002-es csődje után jött létre, a Star Alliance csoportosulás tagja.
Az 1945-ben bejegyzett, lisszaboni székhelyű TAP Portugália nemzeti légitársasága. 2015 óta a Star Alliance légiszövetség tagja.
Az Thai Airways Thaiföld nemzeti légitársasága, 1988-ban jött létre. Központja a világ egyik legforgalmasabb légikikötője, a 2006-ban átadott Suvarnabhumi reptér Bangkokban.
Az elmúlt évek egyik legnagyobb fejlődésen keresztül ment vállalkozása a Turkish Airlines, Törökország nemzeti légitársasága.
A chicagói központú, ám öszesen hét hub-bal működő United Airlines az Egyesült Államok egyik legnagyobb légitársasága.
Az 1937-es alapítású US Airways az Egyesült Államok ötödik legnagyobb légitársasága, de az American Airlines-szal való fúzió érdekes változásokat ígér.
A Vietnam Airlines nemzeti légitársaságot 1956-ban alapították, központja az északi Hanoi városában található. 17 ország 52 célállomását szolgálja ki.
A Wizz Airt, Magyarország „nemzeti fapadosát” 2003-ban alapították. A Wizz Air flottája fiatal, 180 üléses, Airbus A320 típusú repülőgépekből áll.