1920-ból datálódik, így a világ harmadik legpatinásabb légitársasága a manapság komoly nehézségekkel küzdő, ausztráliai Qantas.
A kenguruk nemzeti légitársasága, ernyője alá tartozik még a QantasLink, a Jetconnect és a fapados Jetstar is. 60 célállomásra repül belföldön, 35 országba, 85 helyre nemzetközileg. A cégcsoport mintegy 300 géppel közel 50 millió utas szállításásra hívatott, bár a magas működési költségek és a roppant agresszív konkurencia rendesen a tönk szélére sodorta a céget a 2010-es évek elején. Ebből átfogó karcsúsítással (pl. 35 Dreamliner megrendelésének lemondása, 20%-os leépítés) és kölcsönös megállapodásokkal próbál kilábalni. A British Airways-zel keresett összeolvadás után legendás a legnagyobb szövetségesével, az Emirates-szel kötött alkuja, mellyel már-már tulajdonosi szorosságú kooperációban teljesítenek.
A Qantas alapító tagja a Oneworld légiszövetségnek. Flottája nagyrészt 737-800-asokra támaszkodik, de 12 db A380-as csúcsmodell is ékesíti azt. A gondok ellenére egy rendkívűl kényelmes és pontos szolgáltatóról beszélhetünk, amely a rekonstrukció részeként ugyanakkor nagyjából eldobálta az e európai desztinációit.
A szövetségi partnerein túl codeshare szisztéma szerint működik együtt az alábbiakkal: Aircalin, Air China, Air Niugini, Airnorth, Air Tahiti Nui, Air Vanuatu, Alaska Airlines, Asiana Airlines, Bangkok Airways, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Fiji Airways, Jet Airways, Kenya Airways, Vietnam Airlines, WestJet